Pro účastníky

Ve zkratce

  • Uvidíme se v sobotu 4. 5. v IKEMu, v neděli 5. 5. po doběhnutí v technickém zázemí maratonu a v pondělí 6. 5. opět v IKEMu. Pozor, v pondělí nás v IKEMu najdete na jiném pracovišti než v sobotu.
  • Na sobotní a pondělní odběr se prosím objednejte.
  • Sobotnímu a pondělnímu odběru prosím přizpůsobte snídani (slibujeme, že nemusíte až do odpoledne hladovět, více informací níže).      
  • V sobotu od vás budeme potřebovat informovaný souhlas. Můžete si ho vytisknout a přinést podepsaný s sebou.

Před závodem od vás potřebujeme přístup k datům z vašeho sporttesteru. Pokud používáte Stravu, můžete nám přístup udělit tady. Používáte Garmin? Na způsobu předání dat zatím pracujeme, prosíme vás o trpělivost – včas se vám ozveme.

Co vás čeká?

Den před maratonem – sobota 4. 5. 2019

V sobotu před maratonem se na vás budeme těšit v IKEMu. Společně zkontrolujeme, že máme přístup k datům z vašeho sporttesteru, a budeme od vás chtít vyplněný zdravotní dotazník a podepsaný informovaný souhlas s účastí ve studii. Rádi také zodpovíme případné dotazy, které budete mít. Potom vám už jenom odebereme krev, uděláme echokardiografické vyšetření a popřejeme vám hodně štěstí při nedělním závodě.

Připravili jsme pro vás objednávací formulář – aby šlo všechno pokud možno hladce, objednejte se prosím na konkrétní půlhodinu.

K sobotnímu odběru je nejvhodnější přijít nalačno. Chápeme, že to zvládnou jen ti z vás, kdo za námi dorazí hned ráno, příjem tuku ve snídani by ale mohl znehodnotit výsledky odběrů a zkreslit informace, které spolu s vámi chceme ze studie získat. Proto budeme rádi, když odběru snídani přizpůsobíte: pokud budete snídat, dejte si prosím snídani bez tuku (tedy bez tučného sýra, másla, mléka, vajec apod., ideální je například pečivo se zavařeninou).

V den maratonu, po doběhnutí – odpoledne 5. 5. 2019

Po doběhnutí na vás budeme čekat v technickém zázemí Volkswagen Maratonu. Jakmile si vyzvednete věci, pokračujte po šipkách s logem MarathonLabu až do našeho stanu. Tam vám odebereme krev a opět uděláme echokardiografické vyšetření.

Pokud se vám maraton náhodou nevydaří a nedokončíte ho, budeme i tak rádi, když se za námi po závodě zastavíte. Na místě budeme až do 17:00.

Den po maratonu – pondělí 6. 5.

V pondělí se na vás opět těšíme v IKEMu. Výsledky pondělního vyšetření budou mít pravděpodobně nejvyšší vypovídací hodnotu – právě den po maratonu si tělo začíná uvědomovat, co všechno zvládlo.

Tentokrát vám uděláme odběr krve, pokud budete chtít, tak i odběr moči. I na pondělní odběr se můžete objednat na konkrétní čtvrthodinu.

Také u pondělního odběru bychom nejvíce ocenili, kdybyste přišli nalačno. Pokud to nevyjde, zkuste si prosím alespoň dát snídani bez tuku.

Jak se k nám dostanete?

Naše adresa

Institut klinické a experimentální medicíny
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha 4

IKEM na Mapy.cz

Doprava

MHD

Linky 138, 193 a 203, příměstské linky 332, 335, 337, 339 a 362, zastávka IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny)

Najít spojení.

Nejrychleji z centra Prahy: Metrem do stanice Budějovická (trasa C). Pak autobusem č. 193 na zastávku IKEM.

Autem

Nejrychleji z centra Prahy: Sjezd z Jižní spojky směr Jesenice na Vídeňskou ulici. Na světelné křižovatce Vídeňské ulice s ulicí Zálesí jeďte rovně směrem na Jesenici. Na následující světelné křižovatce s ulicemi Jalodvorská a K Zelené louce odbočte vlevo, kde uvidíte novostavbu IKEM.

Parkovat můžete ve dvou nadzemních podlažích garážové budovy na vyhrazeném, nehlídaném parkovišti (GPS: 50°1’15.63″N,14°27’49.75″E), které je u hotelu Rezidence EMMY
Parkoviště je přímo u příjezdové komunikace (ul. K Zelené louce) – naproti hlavní vjezdové vrátnici do areálu IKEM. Za každou započatou hodinu je parkovací poplatek 30 Kč.

Parkoviště pro návštěvníky a pacienty IKEM je zhruba 100 m od hlavního vchodu do budovy IKEM. V sobotu bude pravděpodobně také dobře možné zaparkovat v přilehlých ulicích. Parkování v areálu IKEM je prvních 30 minut zdarma, dále je zpoplatněno 40 Kč za každou započatou půlhodinu.

Kde a jak nás najdete?

V sobotu 4. 5. na vás budeme čekat v IKEM ve 3. patře budovy – blok D, kde se nachází Neinvazivní oddělení Kliniky kardiologie.

Pokusíme se cestu uvnitř areálu označit logem MarathonLabu, a to jak od hlavního vchodu ve 2. patře, tak od vchodu u Akutního příjmu v 1. patře.

V neděli 5. 5. po doběhnutí vás budeme čekat v technickém zázemí. Jakmile si vyzvednete osobní věci, pokračujte po šipkách s logem MarathonLabu až do našeho stanu.

Viz orientační plánek technického zázemí. Na místě budeme až do 17:00.

Pozor, v pondělí 6. 5. nás v IKEMU najdete jinde než v sobotu. Tentokrát se na vás budeme těšit v seminární místnosti Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče v 1. patře.

Pokusíme se, aby cesta k nám byla uvnitř areálu IKEM označena logem MarathonLabu, jak od hlavního vchodu ve 2. patře, tak od vchodu u Akutního příjmu v 1.patře.